W piątkowy (17.04) wieczór odbył się wyjątkowy koncert „Gala operetkowa”, który wypełnił salę elegancją i muzycznymi emocjami. Na scenie zaprezentowali się artyści związani ze scenami poznańskimi: Agnieszka Wawrzyniak, Klaudiusz Kapłon oraz Jarosław Patycki.
Publiczność miała okazję usłyszeć pełne wdzięku czardasze, arie oraz duety operetkowe, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Finał koncertu został nagrodzony długimi i entuzjastycznymi brawami, potwierdzając, że wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczestników.