Kultura w wersji online - propozycje cz. I

  • czwartek, 19 marca 2020
Kultura w wersji online - propozycje cz. I

Autor: Michał Szlaga/https://www.facebook.com/1944pl/

Biblioteki, galerie, teatry i muzea na czas kwarantanny przeniosły swoją działalność do sieci. Dzięki temu możemy uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach kulturalnych nie wychodząc z domu, wystarczy jedynie dostęp do Internetu.  Poniżej prezentujemy Wam ciekawe propozycje kultury w wersji online. 

1. Zwiedzaj Muzeum Powstania Warszawskiego

Dotychczasowe cykle wykładów i warsztatów odbywających się w Muzeum Powsania Warszawskiego zostały przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Od poniedziałku 16 marca na Facebooku Muzeum Powstania Warszawskiego emitowane będą dwa bloki tematyczne – poranny: skierowany do dzieci oraz popołudniowy – do studentów i dorosłych. Muzeum w ramach zajęć edukacyjnych proponuje: lekcje o Powstaniu Warszawskim, warsztaty plastyczne, Q&A o Powstaniu oraz opowieść o historii Warszawy w zderzeniu z epidemiami, które dotykały stolicę na przestrzeni stuleci. W bloku treści kulturalnych znajdą się m.in. historie tajnych agentów Polskiego Państwa Podziemnego, wykłady o architekturze, spotkania z cyklu Warszawa Dwóch Powstań, opowieści o archiwalnych fotografiach, wykłady o Warszawie Leopolda Tyrmanda.

Wszystkie transmisje dostępne są na FB Muzeum Powstania Warszawskiego: https://www.facebook.com/1944pl/

2. Empik Premium za darmo przez 60 dni

W aplikacji Empik Go dostępnych jest 10 tys. darmowych ebooków oraz tysiąc audiobooków, a także liczne słuchowiska i podcasty. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jak można skorzystać z Empik Premium za darmo? Wystarczy wejść na stronę http://www.empik.com/czas-w-domu i zalogować się. 

3. Teatr Wielki - Opera Narodowa - spektakle online na platformie VOD za darmo

W serwisie VOD Teatru Wielkiego Opery Narodowej można oglądać za darmo wysokiej jakości materiały wideo. Podsumowując rok 2019, nazwany rokiem Moniuszki, udostępnione zostały najlepsze spektakle z muzyką kompozytora. Link do VOD: http://www.vod.teatrwielki.pl/

4. Oferta TVP i Teatru Telewizji

TVP zaprasza widzów na specjalną platformę cyfrową, na której za darmo udostępnia 836 tytułów, w tym 41 filmów fabularnych, 75 seriali fabularnych, 30 filmów dokumentalnych, 4 seriale animowane dla dzieci i 10 spektakli Teatru Telewizji. Teatr Telewizji - jako jedyny teatr, który pozostał ogólnodostępny - przypomni prezentowane w ciągu ostatnich czterech lat spektakle, m.in. "Widnokrąg" Myśliwskiego, "Zemstę" Fredry, "Cenę" Waldemara Łysiaka i wiele innych. (info: dzieje.pl). VOD Teatru Telewizji

« powrót

Kontakt

Okoneckie Centrum Kultury
ul. Leśna 35, 64-965 Okonek
Godziny pracy:
poniedziałek- piątek 7:30-20:00
SEKRETARIAT:
poniedziałek- piątek 7:30-15:30
tel. 67 353 38 88, 500 817 077
ock@okonek.pl
kultura@okonek.pl