Spotykajmy się wirtualnie!

  • poniedziałek, 16 marca 2020
Spotykajmy się wirtualnie!

Autor: https://www.facebook.com/unia.literacka

#zostanwdomu - tu wcale nie musi być nudno!

Ponieważ nie możemy spotykać się w Okoneckim Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej, postanowiliśmy umilać Wam okres kwarantanny publikując i polecając ciekawe, witrualne wydarzenia. Na początek zaczniemy od ciekawej propozycji Unii Literackiej. Od 16 marca, pisarki i pisarze zrzeszeni w Unii Literackiej będą codziennie o 18:00 spotykali się z Wami wirtualnie w ramach akcji „UL z książkami”. Przez trzy kwadranse będą czytane rzeczy stare i nowe, rzadkie cymesy i nagradzane bestsellery, a nawet książki jeszcze niepublikowane. 

Poniedziałek – Zygmunt Miłoszewski
Nową książkę skończyłem tydzień temu, premiera w czerwcu, ale superhiperprzedpremierowo pierwszy rozdział wydukam dla Was online. Thriller częściowo medyczny, więc na czasie.

Wtorek – Magdalena Grzebałkowska
Żywot reportażu jest krótki. Dziś w gazecie, jutro ślad po nim ginie. Jestem reporterką od dwudziestu czterech lat i sama już nie wiem ile tekstów napisałam. A gdyby tak wrócić do któregoś? Tylko na chwilę, jednorazowo, w tym dziwnym czasie przywrócić pamięć dawnej historii? Wygrzebię coś dla Was w archiwach, wpadnijcie do mnie we wtorek na strych, to Wam przeczytam.

Środa – Jacek Dehnel
Jak epidemia - to koniecznie w Polsce. Czytam fragmenty "Ale z naszymi umarłymi", powieści o tajemniczym wirusie narodowej zombifikacji.

Czwartek – Urszula Zajączkowska
Zapraszam do siebie do ogrodu w Wołominie. Rozpalę Wam ogień. Przy nim poczytam „Patyki, badyle” i wiersze, także całkiem nowe. Usiądźcie ze mną - wpadajcie!

Piątek – Michał Rusinek
W czasie siedzenia w domu najlepiej jest poczytać „Wierszyki domowe”. Znajdziecie w nich niezwykłe historie zwykłych przedmiotów i pomysły na zabawę tym wszystkim, co składa się na dom. Albo po prostu mieszkanie. No, może nie wszystkim. Poza tym poczytamy „Wierszyki rodzinne”, bo w domu siedzimy teraz ze swoimi rodzinami. A wiecie, że mamy kilku wspólnych przodków? Jakich? Dowiecie się w piątek. Zapraszam!

« powrót

Kontakt

Okoneckie Centrum Kultury
ul. Leśna 35, 64-965 Okonek
Godziny pracy:
poniedziałek- piątek 7:30-20:00
SEKRETARIAT:
poniedziałek- piątek 7:30-15:30
tel. 67 353 38 88, 500 817 077
ock@okonek.pl
kultura@okonek.pl